Lai smiekli būtu bezrūpīgi Un laime bija mūžība! Hornet astronautus un komandmoduli pārveda uz Pērlhārboru. Es nedzīvošu dienu bez tevis!

Visiem jauniešiem bija iespēja nolaisties pa virvi no Ogres Zilo kalnu skatu torņa.

nolaidās dienā

Daļai jauniešu tas bija ļoti liels izaicinājums un savu baiļu pārvarēšanas iespēja. Ceturtā dienā jaunieši devās divās mācību ekskursijās.

Pirmā ekskursija bija uz Nāves salu, uz kuru jauniešus pāri Daugavai zemessargi pārcēla ar laivām. Nāves salā ekskursiju vadīja un ar vēstures faktiem dalījās atvaļinātais pulkvedis Jānis Hartmanis.

Vēloties ieviest tehniskus jauninājumus, Vāsas gadījumā — smago artilēriju divos klājos, tas bija vienkārši jāizmēģina.

nolaidās dienā

Vāsa bija pārāk smags virs ūdenslīnijas un nevarēja iztaisnoties, lai atgūtu līdzsvaru pēc sasveres vējā. Pamatojoties uz informāciju Vāsa bija atrasts! Vispirms ūdenslīdēji zem kuģa izskaloja kanālus, caur kuriem izvilktas, izcelšanai paredzētās, troses.

nolaidās dienā

Kuģis un detaļas tika konservētas atsevišķi, un pēc tam viss tika salikts kopā kā milzīga puzle. Gagarins bija viens no 20 pilotiem, kas sākotnēji tika atlasīti PSRS kosmosa programmai. Trumpis, kas lika izšķirties par Gagarina izvēli svarīgajam uzdevumam, bijis viņa nelielais augums - 1,58 m, jo kosmosa kuģa "Vostok-1" kabīne bijusi ļoti šaura. Gagarins startēja no vēlākās Baikonuras Kazahijā - tagadējā Kazahstānā.

nolaidās dienā

Nolaidās Saratovas apgabalā, netālu no Engelsas Krievijā. Mācību process var būt ļoti aizraujošs! Andris nodarbību sākumā pastāstīja par ceļu uz savu profesiju, izglītību, par interesi un aizraušanos ar informāciju tehnoloģijām un robotiem.

nolaidās dienā